Elektronik cihazlarınızı korumak için fişten mi çekiyor sunuz ?

Aşırı Akım ve Gerilim Dalgalanmaları Bir Saniye İçerisinde Meydana Gelir

Aşırı Akımdan Korunmak İçin Afyon Elektrik

yuksek voltaj cihazlari yakti Televizyonu fişten çekiyorsunuz ama bu televizyon izlerken onu aşırı gerilim dalgalanmalarından korumaz, nötr kopmaları, aşırı akım ve gerilim dalgalanmaları birkaç saniye içerisinde meydana gelir. Bunun zamanının tespit edilmesi mümkün değildir. Elektrikli cihazlar
 • TV ler aşırı gerilim değerleri sebebiyle anma değerleri aşılınca bozulur.
 • Buzdolabı, kombi, bulaşık ve çamaşır makinelerinin elektronik kartları aşırı gerilime dayanamaz bozulurlar.
 • Cep telefonlarının elektronik kartları aşırı gerilime dayanamaz.
 • Bilgisayarlar aşırı gerilime dayanamaz.
 • Led trafoları aşırı gerilime dayanamaz evin aydınlatması bozulur.
 • Aşırı ısınma sebebiyle fırınların elektronik kartları aşırı gerilime dayanamaz.

Peki ne yapmalıyız ? 

Elektrik dalgalanmaları heran heryerde meydana gelebilir, sadece sizin evinizde bu durum oluşursa, bölge elektrik dağıtım firması halk adıyla TEDAŞ karşısında sorumlunun onlar olduğunun ise kanıtlanması imkansız gibidir, çünkü bir saniye içerisinde meydana gelen aşırı gerilim dalgalanmasını kanıtlamanız mümkün değildir. Gelişen teknolojiyle birlikte cihazlarınızı daha uygun fiyatlara korumak mümkün yazımızın devamında bunu nasıl yapacağınızı anlatıyoruz.
 1. Bizi Arar ve Keşif Talep Edersiniz.
 2. En Kısa Sürede Eve, Ofise Giderek Tesisatta Keşif Yaparız.
 3. En Ekonomik Koruma Çözümünü Sunarız. (Bizi arayarak fiyatları öğrenebilirsiniz.)
 4. Koruma Çözümünü Monte Eder Ardından Test Ederiz.
 5. Müşterinin Hiçbir Aşırı Akım Gerilim Dalgalanmasından Çekinmesine, Hiçbir Cihazın Fişini Çekmesine veya Kapatmasına Gerek Kalmaz, Çözümlerimiz Tam Kapsamlı Koruma Sağlar.
 6. Keşif maksimum 30 dakika, montaj ise maksimum 1 saat zaman almaktadır. Test işlemleri dakikalar içerisinde gerçekleştirilir.
YANGIN KORUMASI SAĞLAR. SİSTEM TÜM EVDEKİ ELEKTRİKLİ VE ELEKTRONİK SİSTEMLERİ KAPALIYKEN DE AÇIKKEN DE TÜMÜYLE KORUR.

Akım Korumalı Priz Tüm Cihazları Korumaz

gerilim koruma prizi

Aşırı gerilim koruma prizlerini tüm tesisatta kullanmak hem kablo kalabalığıyla görüntü kirliliğine sebep olur, hem de tüm cihazlarınızı korumak için 3000 – 3500 lira gibi bir maliyeti gözden çıkarmanız gerekebilir. Bazen yanacak cihazlar bile bu kadar tutmamaktadır.

AVANTAJI

 • Kısmi Koruma Sağlar

DEZAVANTAJI

 • Pahalı
 • Görüntü Kirliliğine Sebep Olmakta
 • Çok Yer Kaplıyor

Tüm tesisat ve elektrikli cihazlar için koruyucu ekipman

afyonelektrikci logo

Afyon Elektrik olarak tesisatınızın ana beslemesine yerleştireceğimiz bir cihaz ile tüm tesisatınıza kesintisiz koruma sağlıyoruz.

AVANTAJI

 • TAM Koruma Sağlar  
 • Ekonomik bir sistemdir ( Onbinlerce lira değerindeki tüm tesisatınızı korur.)
 • Yer kaplamaz 
 • Görüntü kirliliği oluşturmaz (cihaz gömme monte edilir.)
Mahalledeki Tüm Beyaz Eşyalar Yandı​
Bursa'da, bir mahallede elektrik voltajının aniden yükselmesi sonucu çok sayıda evde bulunan elektronik eşya yandı. Bir kamyonunun alçak gerilim hattının geçtiği elektrik direğine çarpması sonucu meydana gelen olay sonucu mağdur olan vatandaşlar TEDAŞ'ın mağduriyetlerini gidermesi istedi. TEDAŞ yetkilileri ise, "Cihazları yetkili servislere yaptırsınlar, servis tutanaklarıyla beraber bize müracaat etsinler. Komisyon marifetiyle konuyu değerlendirelim." cevabı verdi.
Keçeci Ailesi Tedaş'a Tepki Gösterdi​
Hakkari'nin Gazi Mahallesi'nde elektrik tellerinin dolanması sonucu birçok evde elektronik eşyaların yandığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre, önceki gün akşam saatlerinde mahallenin içinden geçen elektrik tellerinin birbirine temas etmesi sonucu oluşan kısa devre, birçok ailenin elektronik ev eşyalarının yanmasına neden oldu
Voltaj Yükseldi Bütün Beyaz Eşyalar Yandı​
İZMİT'te bir mahalleyi besleyen trafonun bir anda çevredeki abonelere 220'nin çok üzerinde yüksek voltajdan enerji vermesi nedeniyle buradaki 70 evde bulunan beyaz eşya ve elektronik cihazlar kullanılamaz hale geldi.
Previous slide
Next slide
Scroll to Top